Za nami "IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF"

W sobotę, 21 października 2017 roku, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy odbył się „IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF” organizowany przez Łęczycki Klub Karate „IPPON”. W zawodach udział wzięło około stu zawodników z całej Polski. Do rywalizacji przystąpili karatecy z łęczyckiego klubu, a także reprezentanci klubów z Brodnicy, Szczecina, Poddębic czy Uniejowa. Nagrody zwycięzcom wręczała Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier.

więcej

Już jutro odbędzie się impreza sportowa pn. "IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF"

Łęczycki Klub Karate „IPPON” organizuje imprezę sportową pn. „IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF”, która odbędzie się w dniu 21 października 2017 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Eliminacje rozpoczną się o godz. 9.00, natomiast finały zostaną rozegrane o godz. 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa w zawodach.
więcej

Zapraszamy na imprezę sportową pn. "IV Puchar Polski Karate Shotokan NSKF"

więcej

Brąz Dominika Nowakowskiego na Mistrzostwach Polski Młodzików

Brązowy medal podczas odbywających się w Białej Podlaskiej lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Młodzików, w pięcioboju zdobył Dominik Nowakowski. To wielki sukces młodego lekkoatlety MKLA Łęczyca, który jechał na zawody z dziesiątym wynikiem w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykazał się bardzo dużą determinacją i skutecznością startową poprawiając cztery rekordy życiowe z pięciu konkurencji oraz rekord życiowy w całym wieloboju (2740 pkt). Drugi z naszych reprezentantów spisał się także bardzo dobrze i z wynikiem (2552 pkt) zajął szóstą pozycję. To także jego rekord życiowy.

więcej

Młodzicy MKLA najlepsi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach

Pierwsze miejsce drużynowo z dorobkiem 49 pkt zajęli młodzicy MKLA Łęczyca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Łodzi. Wyprzedzili RKS Łódź 43 pkt, UKS Domaniewice 35 pkt, MKS Aleksandrów 33 pkt i KKL Kielce 29 pkt. W zawodach wzięło udział trzydzieści pięć zespołów. Indywidualnie młodzi lekkoatleci zdobyli dziesięć medali. Na szczególne wyróżnienie zasłużył zdobywca dwóch medali Krystian Nowakowski. Zwyciężył w skoku o tyczce (3.70 m) i zajął drugie miejsce w skoku wzwyż (174 cm). W obu konkurencjach zdobył kwalifikacje uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski.
więcej

Grad medali na Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa

Świetni spisali się na Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa zawodnicy MKLA Łęczyca. Zawody miały charakter otwarty. Brali w nim udział seniorzy i juniorzy z całej Polski. Najlepiej spisała się złota medalistka w dwóch konkurencjach Ewa Różańska, która wygrała konkurs rzutu dyskiem z wynikiem 40.91 m oraz pchnięcia kulą 13.49 m. Zdobyła także specjalną nagrodę dla najlepszej uczestniczki zawodów.

więcej

Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa. Wieloboiści w roli głównej.

Aż trzech wieloboistów MKLA Łęczyca, podczas Otwartych Mistrzostw Aleksandrowa Łódzkiego, uzyskało wyniki kwalifikacyjne na Mistrzostwa Polski Młodzików. Zwyciężył Dominik Nowakowski 2313 pkt, przed Adrianem Walczakiem 2300 pkt i Jakubem Florczakiem 2281 pkt. Na piątej pozycji uplasował się Krystian Kaźmierczak 1844 pkt. W biegu na 110 m przez płotki najlepszy był Adam Jaśkiewicz (15.98 s). Mateusz Grabski wygrał bieg na 1000 m (2.54.45 min), a Bartosz Subocz zwyciężył na 600 m (1.32.27 min).

więcej

Zapraszamy na V Ogólnopolski Turniej do lat 10

kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat

W dniach 16-17 września 2017 roku na łęczyckich kortach tenisowych odbędzie się V Edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Krasnali Wilson Cup. Jest to impreza adresowana do tenisistów poniżej 10 roku życia. Chęć udziału w zawodach można zgłosić w terminie do 13 września br. na adres: g.jasinski@interia.pl.
więcej

Zgrupowanie MKLA w Białej Podlaskiej

Zawodnicy MKLA ponownie gościli na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W zgrupowaniu wzięła udział kadra województwa młodzików oraz juniorzy ze wszystkich klubów województwa łódzkiego. Po intensywnych wakacyjnych przygotowaniach przed lekkoatletami starty w sezonie jesiennym z docelową imprezą Mistrzostwami Polski Młodzików, które także odbędą się w Białej Podlaskiej.

więcej

Młodzi piłkarze zagrali w Turnieju Orlikowym Piłki Nożnej

Dzisiaj, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się Orlikowy Turniej Piłki Nożnej dla roczników 2003-2004 oraz 2005 i młodszych. Młodzi piłkarze walczyli o nagrodę Burmistrza Miasta Łęczyca. Po zaciętej walce zostały wyłonione zwycięskie drużyny, które z rąk Pani Moniki Kilar-Błaszczyk - Wykonującej zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca oraz Pani Elżbiety Gieragi - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 odebrali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom, którzy mimo niesprzyjającej, wzięli udział w rozgrywkach sportowych.

więcej

Na kortach tenisowych trwa Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów

W dniach 9-13 sierpnia na łęczyckich kortach tenisowych kadeci, czyli 16 – latkowie walczą o trofea w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria Kadetów. To impreza, która odbywa się 4 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Królewskiej Łęczycy. Uroczystego otwarcia dokonali Prezes MMKT Łęczyca - Pan Grzegorz Jasiński, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca - Pani Monika Kilar-Błaszczyk, życząc młodym zawodnikom wspaniałych wyników i dobrej zabawy.

więcej

Sukces MKLA na Olimpiadzie w Warszawie

Dużym sukcesem zakończyli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) lekkoatleci MKLA Łęczyca. Tradycyjnie nie zawiodła oczekiwań gwiazda zespołu Ewa Różańska. Pewnie zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski w rzucie dyskiem (46.34 m) i dodała jeszcze srebrny medal w pchnięciu kulą (15.41 m). Bardzo dobrze spisał się startujący w dziesięcioboju Paweł Rybarczyk. Aż o tysiąc punktów poprawił rekord życiowy uzyskując 5098 pkt. Wynik ten dał mu dziewiąte miejsce. Zawodnik MKLA był najlepszy w skoku wzwyż (184 cm) i w skoku o tyczce (3.50 m).

więcej

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów

kliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć cały plakat

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów jest to turniej dla najlepszych w Polsce kadetów, czyli 16 – latków. To impreza, która odbywa się 4 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Królewskiej Łęczycy. Przez 5 dni toczyć się będzie rywalizacja na 8 kortach Miejskiego Centrum Tenisowego, sportowej dumy naszej Łęczycy.
więcej

Piąte miejsce Marka Szymańskiego na Mistrzostwach Polski Seniorów

Piąte miejsce na odbywających się w Białymstoku Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 800 m zajął Marek Szymański. Zawodnik MKLA pokonał dystans w czasie (1.50.43 min), który jest jego nowym rekordem życiowym i jednocześnie rekordem Łęczycy. To największy sukces utalentowanego średniodystansowca z Łęczycy na tej imprezie.
więcej

MKLA na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej

Lekkoatleci MKLA Łęczyca przebywają na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej. Biorą udział w obozie przygotowawczym kadry województwa łódzkiego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). Do grupy kolegów prosto z Nairobi, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata, dołączyła Ewa Różańska, która jest niekwestionowaną liderką naszego zespołu.