Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Mniej, a nie więcej na administrację

W dzisiejszym tj.10.03.2004 roku wydaniu "Dziennika Łódzkiego" ukazał się artykuł "Oszczędności dopiero przyjdą" autorstwa dziennikarza podpisującego się pseudonimem MBR. Autor pisze, że oszczędności w związku ze zmniejszeniem kadry pracowników Urzędu Miejskiego w Łęczycy przyjdą dopiero w przyszłym roku. W tym temacie wypowiada się również radny z klubu "Niezależni" Waldemar Miksa. Waldemar Miksa stwierdza, że w projekcie tegorocznego budżetu na administrację publiczną zapisane jest o 350.000 zł więcej niż w roku ubiegłym.

A, jaka jest prawda? Otóż w ubiegłym roku kwota na administrację publiczną wyniosła 3.369.999 zł. W projekcie tegorocznego budżetu przewidziano na ten cel kwotę 3.350.769 zł. Proste odejmowanie, które jest na poziomie szkoły podstawowej i co się okazuje? Okazuje się, że w tegorocznym budżecie na wydatki na administrację publiczną będą mniejsze o 19.230 zł w porównaniu do roku ubiegłego.

O co chodzi w tym wszystkim? Albo radny i dziennikarz nie umieją czytać budżetu, albo do niego nie zaglądali, stąd ta wyimaginowana cyfra, albo nie umieją liczyć, albo celowo wprowadzają w błąd czytelników z miasta i powiatu łęczyckiego. Tak więc już w tym roku będą oszczędności a nie wzrost wydatków na administrację.

więcej

wszystkich aktualności: 1