Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pięć "setek" dla noworodków

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy uhonorował kolejnych łęczyckich noworodków kwotą 500 zł.

Tym razem pieniądze otrzymali: Marzena i Sebastian Kowalczykowie i ich synek Krystian, Jolanta i Mariusz Pęgowscy i ich synek Sebastian, Iwona i Karol Pawłowscy i ich córeczka Katarzyna, Mariusz i Wioletta Banasikowie i ich córeczka Wiktoria (na zdjęciu stoi też babcia Elżbieta Baraban), Agata i Grzegorz Zawieruchowie i ich córeczka Małgorzata, Wioletta i Krzysztof Kaletowie i ich synek Dominik, Beata i Krzysztof Kępowie i ich synek Krystian, Elżbieta i Grzegorz Kornatowie i ich córeczka Zuzanna, Anita Trzeciak i Jerzy Rytczak i ich córeczka Kalina oraz Monika i Karol Kamińscy i ich synek Łukasz (na zdjęciu stoi także babcia Jadwiga Durys).


Syn Krystian, Marzena i Sebastian Kowalczyk


Syn Sebastian i Jolanta Pęgowska


Córka Katarzyna i Iwona Pawłowska


Córka Wiktoria, Mariusz i Wioletta Banasikowie
(na zdjęciu stoi też babcia Elżbieta Baraban)


Córka Małgorzata i Agata Zawierucha


Syn Dominik i Wioletta Kaleta


Syn Krystian, Beata i Krzysztof Kępa


Córka Zuzanna, Elżbieta i Grzegorz Kornat


Córka Kalina i Anita Trzeciak


Syn Łukasz i Monika Kamińska
(na zdjęciu stoi także babcia Jadwiga Durys)

więcej

Urzędnicy na szkoleniu

Pracownicy zatrudnieni w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przebywali przez ostatni weekend na szkoleniu integracyjnym w Międzygórzu.

W pierwszej części szkolenia referat zaprezentowała Barbara Wandachowicz, Prezes Krajowej Izby Mody. Pani Wandachowicz w swoim wystąpieniu poruszyła problemy związane z poprawą wizerunku urzędu, kontaktów z klientami urzędu, a także z modą urzędniczą.

W godzinach popołudniowych urzędnicy wzięli udział w zajęciach typowo rekreacyjnych, które zostały przygotowane przez instruktorów Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Przygotowali zjazd ukośny ze skały na linie zwany "kolejką tyrolską", "most komandorski" przerzucony nad kanionem o głębokości 30m a także zjazd alpinistyczny ze skały pionowej z wysokości 30m. Innymi atrakcjami pobytu w okolicach Międzygórza były jazdy konne, strzelanie z broni pneumatycznej i łuku oraz zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w miejscowości Kletno.

Internautom prezentujemy galerię zdjęć z pobytu łęczyckich urzędników w Międzygórzu

więcej

Warszawskie spotkania Burmistrza

Bardzo napięty terminarz spotkań miał we wtorek Krzysztof Lipiński, podczas wizyty w Warszawie.

W siedzibie Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Burmistrz spotkał się z Prezesem TPD Wiesławem Kołakiem. Omówiono zakres współpracy w tym i przyszłym roku. Zapadły ustalenia, że Zarząd Główny TPD obejmie patronat nad łęczyckimi obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka, co przyczyni się do podniesienia prestiżu i promocji imprezy.


Spotkanie z Wiesławem Kołakiem, Prezesem ZG TPD

Krzysztof Lipiński spotkał się także z Marią Ginter, znaną polską pisarką a jednocześnie Honorowym Obywatelem Miasta Łęczyca. Maria Ginter przygotowuje się do wydania kolejnej książki i zapowiedziała wizytę w Łęczycy.

- Jestem zafascynowana Łęczycą. Wiem, że prowadzicie wiele inwestycji, które przyczyniają się do poprawy wizerunku miasta. Zamierzam w najbliższym czasie odwiedzić miasto, aby przekonać się na własne oczy, jak pięknieje. Będzie okazja do spotkania z moimi czytelnikami i przyjaciółmi - stwierdzała Maria Ginter.

Burmistrz spotkał się także z Jurkiem Owsiakiem, szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krzysztof Lipiński przedstawił wstępne propozycje dotyczące udziału Łęczycy w kolejnym, trzynastym już finale WOŚP.

- Planujemy wspólnie z Jurkiem, że przyszłoroczny finał WOŚP w Łęczycy będzie jeszcze atrakcyjniejszy niż ubiegłoroczny - mówi Krzysztof Lipiński.


Z Jurkiem Owsiakiem i Jackiem Stacherą, szefem marketingu i reklamy WOŚP omówiono przygotowania do przyszłorocznego finału

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem nie było ostatnim, które Burmistrz odbył tego dnia. W godzinach popołudniowych wspólnie z polskimi dziennikarzami był gościem Ireny Comarroschi, Ambasadora Rumunii w Polsce. Spotkanie odbyło się w ambasadzie Rumunii.


Pani Ireny Comaroschi, Ambasador Rumunii w Polsce przyjęłą zaproszenie Krzysztofa Lipińskiego do złożenia wizyty w Łęczycy, do której dojdzie prawdopodobnie w Dniu Dziecka

- W spotkaniu uczestniczyli także dziennikarze rumuńscy zajmujący się problematyką społeczną, ale także turystyką. Była okazja do zaprezentowania naszego miasta i jego walorów turystycznych. Pani Ambasador wstępnie określiła możliwości nawiązania współpracy z miastami rumuńskimi - stwierdza Krzysztof Lipiński.


Podczas wizyty w ambasadzie Rumunii, Krzysztof Lipiński udzielił wywiadu Eduardowi Roth, dziennikarzowi Radia Rumuńskiego

więcej

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Jak każdego roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył nagrody dla nauczycieli.
W tym roku nagrody pieniężne otrzymali: Bogumiła Wójtowicz, Krystyna Grochala, Barbara Buła i Piotr Pakuła.


Listy gratulacyjne otrzymali: Zofia Kruszelnicka i Stanisław Staniewski, wybitni łęczyccy pedagodzy


Łęczyccy pedagodzy otrzymali nagrody Burmistrza w komnatach Zamku Królewskiego

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Łęczycy

We wszystkich łęczyckich szkołach trwały uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

W Szkole Podstawowej nr 4 w uroczystościach uczestniczyli Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca i Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta.

- Dziękuję wszystkim pracownikom oświaty za trud wychowawczy naszych dzieci, za codzienną pracę dydaktyczną, za wasz wielki wysiłek. Mogę zapewnić, że samorząd łęczycki nadal będzie przywiązywał wielka uwagę i przeznaczał duże środki finansowe na dalszą pomoc placówkom oświatowym - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Nagrodami dyrektora SP nr 4 zostali wyróżnieni następujący nauczyciele: Jolanta Romańska, Jadwiga Górecka, Małgorzata Kaczyńska, Małgorzata Czaplij, Lena Szałowska, Anna Stańczyk, Ilona Pokorska, Barbara Wodzyńska, Bożena Perkowska, Joanna Tomalak, Wojciech Czaplij, Elżbieta Gieraga i Danuta Wenclewska.

Kapituła "Złotej Tarczy" składajaca się z przedstawicieli Dyrekcji, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców uhonorowała w tym roku swoją nagrodą Krzysztofa Lipińskiego, Adam Wieteckiego i Urszulę Kłys - Kowalczyk.

Uroczystości zakończył program artystyczny przygotowany przez dzieci.


Trzynastu nauczycieli zostało uhonorowanych nagrodą Dyrektora


Uroczystości uświetniły występy dzieci


"Złota Tarcza" dla Krzysztofa Lipińskiego


Nagrodę Dyrektora otrzymał Wojciech Czaplij, obecny Wicedyrektor, a wręczyła ją była Wicedyrektor Aleksandra Wawrzyniak

więcej

Samorządowcy u Biskupa Łowickiego

Na zaproszenie Andrzeja Dziuby, Biskupa Łowickiego, w siedzibie radia "Victoria", gościli samorządowcy diecezji łowickiej. Wśród zaproszonych znalazł się Krzysztof Lipinski, Burmistrz Łęczycy.

Celem spotkania było poinformowanie przez Biskupa samorządowców o planowanych uroczystościach kościelnych w diecezji w przyszłym roku oraz omówienie najważniejszych problemów dotyczących zarówno spraw kościelnych jak i świeckich.

- Wszyscy działamy dla dobra drugiego człowieka. Cieszę się, ze samorządy wspieraja inicjatywy kościelne, chociażby takie jak utworzenie w Strzegocinie Domu Samotnej Matki. Wiem, że Kościół może liczyć na samorządowców, a ja ze swojej strony obiecuję pomoc co do podejmowanych przez was inicjatyw - stwierdzał Biskup Łowicki.

Andrzej Dziuba przekazał samorządowcom podziękowania za dotychczasową współpracę i prosił o przekazanie życzeń dla wszystkich pracowników urzędów miejskich, powiatowych i gminnych, a także dla mieszkańców diecezji łowickiej.


Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył Andrzejowi Dziubie, Biskupowi Łowickiemu "Monografię Łęczycy" i figurę diabła Boruty

- Znam legendy o tym diable, wiem, że płatał różne figle i z sympatią przyjmuję ten upominek - stwierdzał Biskup Łowicki.


Biskup Łowicki na spotkanie zaprosił Prezydentów, Starostów i Burmistrzów z całej diecezji łowickiej

więcej

Łęczyckie firmy wśród najlepszych w Polsce

W "Rzeczpospolitej" ukazał się ranking najdynamiczniej, a jednocześnie efektywnie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.
Miło nam poinformować, że w gronie 2000 najlepszych polskich przedsiębiorstw znalazły się trzy firmy łęczyckie.

Na 315 pozycji sklasyfikowano HURTAP S.A, na 534 KOUDIJS PASZE, a na 1840 AGRICO S.A.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej

Duże firmy nie upadają

Łęczyckie duże firmy, a więc takie, które zatrudniające powyżej kilkunastu pracowników nie upadają.

- Od dwóch lat, aby pomóc firmom działającym na naszym terenie, obniżamy podatki. Dzięki temu firmy nie zmniejszają zatrudnienia i nie przyczyniają się do zwiększenia bezrobocia - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

W tym roku zarejestrowanych zostało w Urzędzie Miejskim w Łęczycy 86 nowych podmiotów gospodarczych. Niestety, działalności zaprzestało 128 podmiotów. Są to głównie firmy jednoosobowe prowadzące działalność handlową.

Wypada się tylko cieszyć, że w tym roku na prestiżowej liście firm nominowanych w konkursie "Filary Polskiej Gospodarki" znalazły się dwie firmy łęczyckie Hurtap S.A. i Koudijs Pasze. Jest to ogromny prestiż nie tylko dla tych firm, ale i dla całego miasta.

więcej

Najbardziej przyjazny urząd

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, jako Przewodniczący Związku Gmin Regionu Łódzkiego był członkiem kapituły konkursu "Najbardziej Przyjazny Urząd Administracji Samorządowej Województwa Łódzkiego". Organizatorami konkursu, oprócz Związku Gmin Województwa Łódzkiego byli Urząd Marszałkowski w Łodzi i Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Łodzi.

Członkowie kapituły wyłonili zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii "mały urząd" nagrodę przyznano Urzędowi Gminy w Rzeczycy; w kategorii "średni urząd" nagrody nie przyznano, w kategorii "duży urząd" równorzędne nagrody otrzymały Urzędy Miejskie w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim.


Krzysztof Lipiński, jako Przewodniczący Związku Gmin Regionu Łódzkiego wręcza nagrodę w konkursie "Najbardziej przyjazny Urząd Administracji Samorządowej Województwa Łódzkiego".


Zwycięzcy konkursu i członkowie kapituły.

więcej

Łęczycanie w Rillieux-la-Pape

W dniach 15.09-21.09.2004 w bliźniaczym mieście Rillieux-la-Pape gościła 47 osobowa grupa mieszkańców Łęczycy. Znaczną część grupy stanowiła młodzież z łęczyckiego liceum i gimnazjum, która brała udział w biennale tańca. Od marca bieżącego roku, kiedy to francuska choreograf przesłała kasetę video z układem tanecznym, grupa pod kierownictwem pani Grażyny Wiśniewskiej przygotowywała się do występu. Mimo trudnej choreografii łęczycka młodzież doskonalę ją opanowała. Obecna była także oficjalna delegacja Urzędu Miasta z zastępcą burmistrza, Panią Hanną Pawłowską na czele. Łęczycanie zostali powitani przez mera Rillieux-la-Pape Jacky Darne, a także przez konsula RP w Lyonie, Pana Dariusza Szewczyka.

Będąc w Rillieux-la-Pape grupa z Łęczycy miała okazję zwiedzić zakład segregacji odpadów Onyx, jak również malownicze brzegi rzeki Saony. Podczas gdy grupa tancerzy przygotowywała się do występu w biennale tańca, pozostali uczestnicy poznawali tajniki gry w pentaque (bule). Wszyscy natomiast mieli możliwość zwiedzania wspaniałych zabytków Lyonu w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Niedziela, 19 września upłynęła pod znakiem kilkugodzinnego biennale tańca. W czasie parady nasi francuscy przyjaciele razem z tancerzami z Łęczycy zaprezentowali interpretację mitu Fausta w czterech odsłonach. Wspaniałe, barwne i oryginalne stroje uczestników a także perfekcyjne przygotowanie obu grup – polskiej i francuskiej, spowodowały, iż widzowie byli oczarowani i zachwyceni występem, który transmitowany był przez regionalne i krajowe stacje telewizyjne, jak również szeroko komentowany w prasie francuskiej. Uczestnictwo w biennale tańca było niezwykłym i magicznym przeżyciem tak dla tancerzy jaki dla kilkusettysięcznego tłumu.

Atrakcjom nie było końca. Zwiedzanie średniowiecznego miasteczka Perouges spowodowało, ze Łęczycanie przenieśli się w czasy średniowiecza, poznali średniowieczne zasady budowania domów, zamków, średniowieczne wierzenia i obyczaje. Zaś piknik z rodzinami francuskimi w ponad stuhektarowym Parku Tete d’Or i zakupy w centrum handlowym Part Dieu przywróciły ich z powrotem współczesności. Pożegnalną kolację Polacy i Francuzi spędzili we wspaniałych nastrojach. Niestety, we wtorkowy poranek – dzień wyjazdu panowała smutna atmosfera, nie obyło się bez łez.

Wspominając gorące przyjęcie polskiej grupy w Rillieux-la-Pape można stwierdzić tylko jedno. Władze naszych miast wykazały się dalekowzrocznością i perspektywicznym myśleniem. Dzięki podpisaniu umowy intencyjnej o współpracy przez burmistrza Łęczycy Pana Krzysztofa Lipińskiego i mera Rillieux-la-Pape Jacky Darne w 1998 roku mieszkańcy Łęczycy i Rillieux-la-Pape mogą utrzymywać i umacniać więzi przyjaźni, uczyć się języków, kultury i obyczajów. A przecież to właśnie jest najważniejszym celem współpracy „bliźniaków”.

FotoGaleria

Podróż do Francji – zdjęcia z autokaru

Przyjazd do Rillieux-la-Pape

Oficjalne powitanie w merostwie

Zdjęcia z Rillieux-la-Pape

Próby tancerzy przed biennale

Biennale w Lyonie

Zdjęcia zabytków w Lyonie

PĂ©rouges – miasteczko średniowieczne

Piknik w Parku Tête d’Or

Zabawa w boules

Pożegnanie

więcej

wszystkich aktualności: 10