Zabawy z konsolą X-box w Bibliotece w Łęczycy


W piątek 29 września zapraszamy dzieci i młodzież do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Łęczycy. Tego dnia w godzinach 15.00-17.00 uczestnicy zajęć będą mieli możliwość zabawy z konsolą X-BOX. Zapraszamy wszystkich chętnych.
więcej

Zapraszamy na spotkanie z podróżniczką Renatą Koper

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na spotkanie z podróżniczką Renatą Koper, pt. "Indianie Wixáritari jedna z najbardziej fascynujących kultur rdzennych Meksyku. To więcej niż opowieść o podróży". Spotkanie odbędzie się 28 września 2017r. o godz. 17.00 w MiPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a. Dofinansowano ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym na "Hasło promujące czytanie lub bibliotekę"

Zapraszamy Dzieci i Młodzież do udziału w konkursie plastycznym na „HASŁO PROMUJĄCE CZYTANIE LUB BIBLIOTEKĘ”. Zadanie polega na wymyśleniu hasła promującego książkę, czytanie lub bibliotekę. Do hasła należy wykonać rysunek, grafikę, obraz lub logo. Zgłoszenia prac do 20 października 2017 r. Finał konkursu odbędzie się w czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym "Moja Mała Ojczyzna - Malownicze Krajobrazy Ziemi Łęczyckiej"

Zapraszamy do udziału w XII edycji konkursu fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna - Malownicze Krajobrazy Ziemi Łęczyckiej”. Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i średnich. Uczestnik ma za zadanie wykonać 2 zdjęcia ukazujące niezwykle malownicze miejsce w najbliższej okolicy. Zgłoszenia prac do 20 października 2017 r. Finał konkursu odbędzie się w czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Krasomówczym - "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę"

Zapraszamy Dzieci i Młodzież do udziału w KONKURSIE KRASOMÓWCZYM - „PIĘKNIE OPOWIEDZIEĆ OJCZYZNĘ”. Etap powiatowy konkursu odbędzie się w czwartek 21 września 2017 r. o godz. 9.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a. Zgłoszenia do 18 września 2017r. w Oddziale PTTK „Ziemi Łęczyckiej” przy ul. M. Konopnickiej 10 lub na adres: pttk.leczyca@wp.pl.
więcej

Wystawa "Młodzi twórcy naszego regionu"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zorganizowała wystawę w ramach cyklu „Młodzi twórcy naszego regionu”. Od 5 września, w Czytelni MiPBP w Łęczycy, można podziwiać prace autorstwa Izabeli Stańczyk – absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. Młoda łęczycanka obecnie studiuje na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na wydziale Grafiki Komputerowej. Wystawa będzie trwała do końca września. Serdecznie zapraszamy.

 

 

więcej

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w bibliotece

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zaprasza chętnych do zabawy z konsolą x-box. Pierwsze zajęcia odbędą się już 15 września 2017r., kolejne w wybrane piątki w godz. 13.30-16.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu: 24 388 11 88 lub pod adresem: bibliotekadzieci@op.pl. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem gier.
więcej

Zajęcia wakacyjne w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy

Jak co roku Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała zajęcia wakacyjne dla wszystkich chętnych dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Dzieci uczestniczyły w turnieju gier planszowych, konkursie „Umysłowy zawrót głowy”, zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych oraz bawiły się zabawkami w „Kąciku Zabaw”. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek. Prace dzieci wykonane podczas wakacyjnych spotkań zdobią wnętrze biblioteki.


 

 

więcej

Spotkanie z podróżniczką Renatą Koper

28 września 2017 roku o godzinie 17.00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się spotkanie z podróżniczką Renatą Koper pt. "Indianie Wixáritari - jedna z najbardziej fascynujących kultur rdzennych Meksyku. To więcej niż opowieść o podróży".
więcej

Wakacyjne warsztaty fotograficzne w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy

W dniach 8,10, 17 i 22 sierpnia 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się warsztaty fotograficzne, w których uczestniczyły dzieci i młodzież od 9 do 18 r.ż. Warsztaty te poprowadził Pan Przemysław Marynowski – łęczycki artysta fotograf, autor wielu zdjęć zamieszczanych w wydawnictwach regionalnych. 

więcej

Wakacyjne zajęcia w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbywają się wakacyjne zajęcia, w których uczestniczą chętne dzieci od 6 r.ż. W lipcu dzieci m.in. grały w gry stolikowe (np. „Dżdżownica”, „Małpki”, „Piotruś Pan”, „Warcaby”) i zręcznościowe, układały puzzle. Wzięły również udział w Turnieju Gier Planszowych („Chińczyk) oraz konkursie plastycznym „Letni pejzaż” - zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy. 

więcej

Wakacyjne warsztaty grafiki komputerowej

W dniach 18 i 20 lipca 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się warsztaty grafiki komputerowej, których celem było stworzenie plakatu graficznego promującego czytanie książek. W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 r. ż. Zajęcia te poprowadziła Pani Natalia Talarek-Oswald - absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Łodzi, malarka, ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej i pedagog. 

więcej

Wakacyjne warsztaty plastyczne w bibliotece

W dniach 11 i 13 lipca br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkania wykonywali monidła, czyli stojaki z otworami na głowy przedstawiające baśniowe lub literackie postacie. Warsztaty poprowadziła pani Natalia Talarek-Oswald - absolwentka wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Łodzi, malarka, ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej i pedagog. 

więcej

Zajęcia wakacyjne w łęczyckiej bibliotece
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne do łęczyckiej bibliotek. Zaplanowano wiele wspaniałych spotkań: warsztaty grafiki komputerowej, warsztaty fotograficzne, turniej gier planszowych, konkursy plastyczne i wiele innych.
więcej

V Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

24 czerwca 2017 r. MiPBP w Łęczycy wspólnie z Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filia w Łęczycy zorganizowały V Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Do udziału zaproszeni byli przyjaciele biblioteki, miłośnicy książki i aktywnego spędzania czasu wolnego. W tym roku odbył się rajd do lasu. Urokliwą trasą, tuż obok Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej, uczestnicy dotarli do stanicy koła łowieckiego „Jenot” położonego w lesie w Pełczyskach. Tam wszyscy z wielką uwagą wysłuchali prelekcji o różnorodności przyrodniczej tego miejsca wygłoszonej przez Pana Pawła Banasiaka – leśnika. 

więcej

1 2 3   ...   33 34 35 następna wszystkich aktualności: 521

Przedział czasowy