Piłkarze Hurtapu wśród najlepszych w Polsce

Na początku lipca piłkarze Hurtapu zostali wicemistrzami Polski w beach soccer, czyli piłce plażowej. Na turnieju w Ustce zawodnicy łęczyckiej drużyny kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa przegrywając dopiero mecz finałowy z zespołem ze Szczecina. Finałowy mecz był bardzo zacięty i pewnie zakończyłby się zwycięstwem Hurtapu, gdyby nie bójki na trybunach wywołane przez kibiców drużyny szczecińskiej. Z tego powodu sędziowie zakończyli mecz przed upływem regulaminowego czasu gry, a Hurtap zszedł z boiska pokonany przez szczeciński Trink Team 1:3.

Wicemistrzostwo Polski i tak było ogromnym sukcesem, a dobra postawa zawodników Hurtapu zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski Tomasza Milczarka i Daniela Banasika.

więcej

Łęczyckie siatkarki przed sezonem

Siatkarki MMKS Łęczyca przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły 21 lipca obozem dochodzeniowym, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 4. Po zakończeniu zgrupowania w Łęczycy podopieczne trenera Krzysztofa Psiurskiego wyjechały na obóz sportowy do Poronina.

- W Poroninie mieliśmy doskonałe warunki treningowe. Trenowaliśmy dwa razy dziennie w hali sportowej, a oprócz treningów zwiedzaliśmy także pobliskie miejscowości, podczas pieszych wędrówek górskich. Wypełniliśmy wszystkie plany treningowe i mam nadzieję, że pobyt na obozie zaowocuje dobrymi wynikami w sezonie - mówi Krzysztof Psiurski.

więcej

Młodzi łęczycanie w Penzlin

W dniach 21 - 25 sierpnia kilkunastooosobowa grupa uczniów łęczyckiego Gimnazjum i członkowie zespołu muzycznego "Bad Witch", przebywała w zaprzyjaźnionym z Łęczycą niemieckim mieście Penzlin. Młodzi łęczycanie zostali zaproszeni przez burmistrza Penzlin Svena Flechnera do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży "Europa w Penzlin.

więcej

Uroczystości 64 rocznicy Bitwy nad Bzurą

14 września odbyły się w naszym mieście uroczystości 64 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Tradycyjnie do Łęczycy przybyli kombatanci z armii "Poznań" i "Pomorze", żołnierze Armii Krajowej, członkowie Związku Inwalidów Wojennych, a także delegacje łęczyckich szkół i zakładów pracy. Przemówienia okolicznościowe wygłosili Krzysztof Lipiński, burmistrz Łęczycy, Leszek Moczulski, przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej i płk. Czesław Fludera, przewodniczący Związku Inwalidów Wojennych w Ostrowie Wielkopolskim.

więcej

Wakacje - Propozycje Domu Kultury

     W okresie wakacyjnym łęczycki Dom Kultury przygotował dla najmłodszych mieszkańców miasta szereg atrakcyjnych imprez. Korzystały z nich te dzieci, które z różnych przyczyn nie mogły wziąć udziału w obozach organizowanych przez szkoły, stowarzyszenia sportowe, sponsorów Dnia Dziecka i w tych, które dofinansowywane były z budżetu miasta.

     - Wszyscy chętni mogli brać udział w zajęciach tanecznych, plastycznych, oglądać filmy wideo. Cieszę się, że z tego typu zajęć korzystała młodzież i dzieci Ośrodka Kuratorskiego - mówi Izabela Nowicka - Piaskowska, dyrektor Domu Kultury.

więcej

Obiady dla 400 dzieci

Łęczyckie władze samorządowe przywiązują ogromną wagę do zapewnienia dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, jak najlepszej opieki. Samorządowcy wyasygnowali w tym roku znacznie większe kwoty pieniężne, które zostały przeznaczone na dożywianie dzieci w szkolnych stołówkach. W tym roku szkolnym samorząd łęczycki na dożywianie dzieci w szkołach podstawowych i gimnazjum przeznaczył kwotę 33.934 zł. Ale to nie są wszystkie pieniądze, jakie samorządowcy przeznaczyli na ten cel. Wyasygnowano także z miejskiej kasy kwotę 15.968 zł na dożywianie dzieci uczęszczających na zajęcia do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które jako jedno z nielicznych nadal funkcjonuje w województwie łódzkim.

Dzięki takim pieniądzom z bezpłatnych posiłków będzie mogło skorzystać 357 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum oraz 60 dzieci z TPD.

więcej

Raj nie tylko dla wędkarzy

Już od kilku tygodni trwają prace nad łęczyckim zalewem. Prace prowadzone są przez jedną z najlepszych polskich firm, która zajmuje się problemami związanymi z odmulaniem i pogłębianiem zasobów wodnych. Firma prowadzi prace nie tylko w Łęczycy, ale także w Nigerii, na Ukrainie i w Europie Zachodniej.

- Dobrze się chyba stało, że roboty prowadzi tak profesjonalna firma. Mam nadzieję, że będą one wykonane szybko i solidnie, a zalew stanie się prawdziwym rajem dla wędkarzy i miłośników sportów wodnych - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Szanowni Goście, Kombatanci Bitwy nad Bzurą!

Przemówienie Krzysztofa Lipińskiego Burmistrza Miasta Łęczyca podczas obchodów 64-tej rocznicy Bitwy nad Bzurą.

Szanowni Goście, Kombatanci Bitwy nad Bzurą!
Drodzy Mieszkańcy Łęczycy!

Kilka dni temu minęła kolejna, już 64, rocznica krwawych zmagań żołnierzy polskich z hitlerowskim najeźdźcą.
Bitwa ta, rozegrana w dniach od 9 do 12 września 1939 roku była jednym z nielicznych, zwycięskich epizodów Wojska Polskiego w tej nierównej wojnie. I choćby dlatego pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Cała nasza łęczycka ziemia usłana jest gęsto mogiłami żołnierzy, którzy oddali Ojczyźnie to co najcenniejsze i nie do odzyskania, - własne życie. Ofiarę tę bardzo trudno zrozumieć w czasach pokoju, którym cieszymy się od wielu dziesięcioleci. Wiedzą o tym najlepiej przybyli na naszą uroczystość goście- weterani września 1939 roku, żołnierze pułków i dywizji walczących w składach armii „Poznań" i „Pomorze". Bardzo się cieszymy, iż Wy- "żywa historia najnowszych dziejów Polski", jesteście nadal wśród nas.
Witam wszystkich kombatantów chyląc głowę we wspólnej podzięce za heroizm tamtych dni.

więcej

Nowe mieszkania w TBS

Już na początku listopada łęczyckie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego odda do użytku nowy blok. Budynek zlokalizowany jest na ulicy Kaliskiej, a wprowadzi się do niego 38 rodzin. Mieszkania mają powierzchnię od 33 do 56 m kwadratowych. Są ładne i funkcjonalne, a przede wszystkim posiadają własne piece, które umożliwią mieszkańcom indywidualną regulację temperatury w pomieszczeniach.

Zgodnie z przyjętymi przez TBS przepisami, najemcy wprowadzają się do już zagospodarowanych pomieszczeń. W łazienkach znajdują się wanny, zlewozmywaki, glazura, a podłogi wyłożone są panelami.

więcej

Poprawiona energetyka na Starówce

Już za kilka dni zakończone zostaną prace związane z modernizacją łęczyckiego Starego Miasta. Oczywiście, do końca rewalityzacji Starówki jeszcze daleka droga, ale od czerwca uczyniono kolejny krok do poprawy infrastruktury Starówki. Nadal trwają prace związane z wymianą przewodów elektrycznych z naziemnego na podziemne.

- Wiem, że wymiana kabli energetycznych sprawia łęczycanom trochę utrudnień, ale już na początku robót informowałem i przepraszałem mieszkańców za pewne niedogodności związane z prowadzonymi wykopami na Starym Mieście. Prace są szybko wykonywane, a firma, która się nimi zajmuje, na pewno zakończy je przed planowanym terminem - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Poznańscy ułani w Łęczycy

Tuż przed oficjalnymi uroczystościami związanymi z 64 rocznicą Bitwy nad Bzurą, w Łęczycy gościli ułani z Towarzystwa Oddziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich. 15 Pułk Ułanów Poznańskich zapisał się walecznością i odwagą w czasie Bitwy nad Bzurą w 1939 roku, a obecni kawalerzyści, aby uczcić pamięć swoich dziadków, jadą szlakiem bitwy.

W Łęczycy, pod Pomnikiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą, ułanów powitała Hanna Pawłowska, zastępca burmistrza Łęczycy, która wręczyła kawalerzystom "Monografię Łęczycy". Ułani oddali hołd bohaterom Bitwy nad Bzurą, a następnie zatrzymali się na krótkim popasie w Domu Pomocy Społecznej.

więcej

PenzlinEine Pause auf der Alten Burg in Penzlin gĂśnnten sich der BĂźrgermeister aus der polinschen Kreisstadt Leczyca, Krzysztof Lipinski, und sein Penzliner Amtskollege, sven Flechner. (Kurierfoto: U. Schubel)

Przerwą na Starym Zamku w Penzlin cieszyli się burmistrz polskiego miasta powiatowego Łęczyca, Krzysztof Lipiński i jego kolega Sven Flechner. (Kurierfoto: U. Schubel)


Leczycas BĂźegermeister schaut bei Penzlinern vorbei tekst artykułu wersja niemiecka
Burmistrz Łęczycy przechadza się wśród mieszkańców Penzlin tekst artykułu wersja polska

więcej

Obchody 64 Rocznicy Bitwy nad Bzurą

Obchody 64 Rocznicy Bitwy nad Bzurą.
Łęczyca 14 września 2003 roku

Program uroczystości:

1. Godz. 9.00 - 10.00 - Przyjazd kombatantów i zaproszonych gości do Łęczycy
2. Godz. 10.15 - 10.45 - Przejazd do miejscowości Orła delegacji kombatantów, zaproszonych gości oraz władz miasta i powiatu
3. Godz. 11.00 - 12.30 - Msza święta połączona z odsłonięciem pomnika w miejscowości Orła
4. Godz. 12.00 - 13.00 - Msza święta przy pomniku Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Łęczycy
5. Godz. 13.30 - 14.30 - Apel poległych na cmentarzu w Łęczycy
6. Godz. 16.00 - 16.15 - Przejazd kombatantów i zaproszonych gości do Tumu
7. Godz. 16.30 - 17.15 Plenerowa inscenizacja Bitwy nad Bzurą przygotowana przez pracowników Muzeum w Łęczycy w okolicach grodziska w Tumie

więcej

Rocznica Bitwy nad Bzurą

Mieszkańcy Ziemi Łęczyckiej tradycyjnie będą bardzo uroczyści obchodzić 64 rocznicę Bitwy nad Bzurą. W tym roku pracownicy Muzeum w Łęczycy oraz władze samorządowe przygotowały atrakcyjny program obchodów. Po raz pierwszy na grodzisku pod Tumem odbędzie się inscenizacja ataku wojsk polskich na wojska niemieckie, który to atak rozpoczął się 9 września 1939 roku i doprowadził do odbicia Łęczycy z rąk niemieckich. W inscenizacji, która rozpocznie się 14 września o godzinie 16.30 wezmą udział strażacy z gminnych jednostek OSP, a także młodzież szkolna. Scenariuszem działań wojennych i pozoracją pola walki zajęli się żołnierze z Leźnicy Wielkiej.

więcej

Grant dla Łęczycy - Nowe miejsca pracy

     W lipcu 2003 roku Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów "Pierwsza praca" ogłosiło konkurs na udzielanie grantów na tworzenie Gminnych Centrów Informacji. Zgodnie z założeniami programu centra powinny dysponować informacjami o ofertach pracy, możliwościach podjęcia działań o charakterze wolontariackim, zawodach, szkołach i instytucjach szkolących, warunkach i procedurach uruchamiania własnej działalności gospodarczej, a także podstawowymi informacjami w zakresie prawa pracy i obowiązków bezrobotnego.

więcej

poprzednia 1 2 3   ...   483 484 485 486 następna wszystkich aktualności: 7283

Przedział czasowy