Zapraszamy na obchody 78. rocznicy Bitwy nad Bzurą


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat
Serdecznie zapraszamy na obchody 78. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Podczas uroczystości uczcimy pamięć tych, którzy mężnie walczyli o niezależną Polskę w 1939 roku oraz tych, którzy byli świadkami krwawych walk w imię niepodległości. Bitwa nad Bzurą była jedną z najważniejszych bitew obronnych wojska polskiego z hitlerowskim najeźdźcą, w której nasze miasto uczestniczyło.
więcej

Grad medali na Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa

Świetni spisali się na Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa zawodnicy MKLA Łęczyca. Zawody miały charakter otwarty. Brali w nim udział seniorzy i juniorzy z całej Polski. Najlepiej spisała się złota medalistka w dwóch konkurencjach Ewa Różańska, która wygrała konkurs rzutu dyskiem z wynikiem 40.91 m oraz pchnięcia kulą 13.49 m. Zdobyła także specjalną nagrodę dla najlepszej uczestniczki zawodów.

 

 


 

 

więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości lokalowych i nieruchomości gruntowej położonych w Łęczycy, stanowiących własność Miasta Łęczyca. Przetargi odbędą się dnia 28 września roku 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ w godzinach:

więcej

Zapraszamy na XLII "Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą"

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników turystyki na XLII „Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą", który odbędzie się 16 września 2017r. Tegoroczny Rajd upamiętniający wydarzenia września 1939 roku rozpocznie się w Topoli Królewskiej. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Rajd organizowany jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy.Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia (do pobrania tutaj)

więcej

Łęczyca w Barwach Jesieni 2017


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat
W dniach 16-17 września br. odbędzie się jedna z najważniejszych imprez kulturowych w województwie łódzkim – „Łęczyca w Barwach Jesieni”. W sobotę o godzinie 16.00, w Domu Kultury w Łęczycy, zostanie otwarta wystawa „RÓŻNE BARWY ŁĘCZYCKIEGO”, natomiast od godziny 17.00 będzie można podziwiać „MALARSTWO” Ewy Słodzińskiej.
więcej

Płatności bezgotówkowe w Urzędzie Miejskim w Łęczycy

Informujemy, że od dzisiaj w kasie Urzędu Miejskiego w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 oraz w budynku ratusza – w Wydziale Spraw Obywatelskich/Urzędzie Stanu Cywilnego można dokonywać płatności bezgotówkowych. Możliwość płacenia kartą i telefonem zwiększy komfort obywateli oraz zapewni bezpieczeństwo transakcji.
więcej

Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa. Wieloboiści w roli głównej.

Aż trzech wieloboistów MKLA Łęczyca, podczas Otwartych Mistrzostw Aleksandrowa Łódzkiego, uzyskało wyniki kwalifikacyjne na Mistrzostwa Polski Młodzików. Zwyciężył Dominik Nowakowski 2313 pkt, przed Adrianem Walczakiem 2300 pkt i Jakubem Florczakiem 2281 pkt. Na piątej pozycji uplasował się Krystian Kaźmierczak 1844 pkt. W biegu na 110 m przez płotki najlepszy był Adam Jaśkiewicz (15.98 s). Mateusz Grabski wygrał bieg na 1000 m (2.54.45 min), a Bartosz Subocz zwyciężył na 600 m (1.32.27 min).

 

 
więcej

Zajęcia wakacyjne w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy

Jak co roku Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała zajęcia wakacyjne dla wszystkich chętnych dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Dzieci uczestniczyły w turnieju gier planszowych, konkursie „Umysłowy zawrót głowy”, zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych oraz bawiły się zabawkami w „Kąciku Zabaw”. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek. Prace dzieci wykonane podczas wakacyjnych spotkań zdobią wnętrze biblioteki.


 

 

więcej

Zapraszamy na V Ogólnopolski Turniej do lat 10


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat

W dniach 16-17 września 2017 roku na łęczyckich kortach tenisowych odbędzie się V Edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Krasnali Wilson Cup. Jest to impreza adresowana do tenisistów poniżej 10 roku życia. Chęć udziału w zawodach można zgłosić w terminie do 13 września br. na adres: g.jasinski@interia.pl.
więcej

Zgrupowanie MKLA w Białej Podlaskiej

Zawodnicy MKLA ponownie gościli na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W zgrupowaniu wzięła udział kadra województwa młodzików oraz juniorzy ze wszystkich klubów województwa łódzkiego. Po intensywnych wakacyjnych przygotowaniach przed lekkoatletami starty w sezonie jesiennym z docelową imprezą Mistrzostwami Polski Młodzików, które także odbędą się w Białej Podlaskiej.

 

 

więcej

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Dzisiaj, w łęczyckich placówkach szkolnych, odbyły się uroczyste apele z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Władze miasta reprezentowali: Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca – Monika Kilar-Błaszczyk oraz Kierownik Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu – Wioletta Stefaniak. Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie wracają do murów, by zdobywać wiedzę i nowe doświadczenia. Dzisiejszy dzień jest także szczególnym przeżyciem dla pierwszoklasistów, którzy zostali pasowani na uczniów.

 

 

                                                                              


  SP 1                                                    SP 3
SP 4

więcej

Za nami zajęcia adaptacyjne w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy

W dniach 28-30 sierpnia 2017r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyły się dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Zajęcia miały podstawowy cel przede wszystkim ułatwienie dzieciom spokojnego i łatwego rozpoczęcia edukacji przedszkolnej we wrześniu z zachowaniem zasad najważniejszej dla maluchów potrzeby bezpieczeństwa.


 

 

więcej

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę stadionu miejskiego w Łęczycy

Informujemy, iż Miasto Łęczyca otrzymało dofinansowanie na przebudowę stadionu miejskiego w Łęczycy. Środki finansowe w wysokości 1,5 mln zł pochodzą z budżetu państwa w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Informację przekazała dziś Pani Monika Kilar-Błaszczyk - Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Łęczycy. 

więcej

Młodzi piłkarze zagrali w Turnieju Orlikowym Piłki Nożnej

Dzisiaj, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się Orlikowy Turniej Piłki Nożnej dla roczników 2003-2004 oraz 2005 i młodszych. Młodzi piłkarze walczyli o nagrodę Burmistrza Miasta Łęczyca. Po zaciętej walce zostały wyłonione zwycięskie drużyny, które z rąk Pani Moniki Kilar-Błaszczyk - Wykonującej zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca oraz Pani Elżbiety Gieragi - Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 odebrali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.


Serdecznie gratulujemy zawodnikom i zawodniczkom, którzy mimo niesprzyjającej, wzięli udział w rozgrywkach sportowych. 
więcej

poprzednia 1 2 3 4   ...   479 480 481 następna wszystkich aktualności: 7210

Przedział czasowy