"Łęczyca w Barwach Jesieni" już w najbliższy weekend


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat
W dniach 16-17 września br. odbędzie się jedna z najważniejszych imprez kulturowych w województwie łódzkim – „Łęczyca w Barwach Jesieni”. W sobotę o godzinie 16.00, w Domu Kultury w Łęczycy, zostanie otwarta wystawa „RÓŻNE BARWY ŁĘCZYCKIEGO”, natomiast od godziny 17.00 będzie można podziwiać „MALARSTWO” Ewy Słodzińskiej.
więcej

Zapraszamy na Orlikowy Czwórbój Lekkoatletyczny

Serdecznie zapraszamy na Orlikowy Czwórbój Lekkoatletyczny o Nagrodę Burmistrza Miasta Łęczyca, który odbędzie się 20 września 2017 roku o godzinie 15.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Zawody adresowane są do dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

więcej

Posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia

Zawiadamiam, że w dniu 19 września 2017 roku (wtorek) o godz.16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej

Wczoraj, 13 września 2017 roku, na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy, odbył się XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej pod patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca. Konkurs jest adresowany do członków warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz domów środowiskowych z województwa łódzkiego. Jednak w tym roku swoje umiejętności zaprezentowali także uczestnicy z ośrodków spoza terenu naszego województwa. W festiwalu udział wzięło 21 zespołów.


 

 

więcej

Uczcili pamięć Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca Józefa Szczepańskiego ps. „Ziutek”

W dniu 13 września b.r. przedstawiciele samorządu łęczyckiego, Radni Miasta Łęczyca oraz dzieci i młodzież z łęczyckich szkół podstawowych uczcili pamięć Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca, bohatera Powstania Warszawskiego, Józefa Szczepańskiego ps. „Ziutek”. Na Powązkowskim Wojskowym Cmentarzu w Warszawie, gdzie spoczywa nasz Honorowy Obywatel, złożono kwiaty. Następnie z przewodnikiem odwiedzono miejsca pochówku znaczących osobowości związanych z historią Polski. Dla młodzieży była to znakomita lekcja o przeszłości.


 

 

więcej

Nowy sprzęt na placu zabaw przy Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

Przedszkole Nr 2 w Łęczycy doczekało się nowego sprzętu na placu zabaw. Ogród przedszkolny doposażono w bezpieczny, atrakcyjny i wszechstronnie rozwijający sprzęt do kreatywnej zabawy ruchowej. Koszt zakupu sprzętu wyniósł 40.000,00 złotych. Dodatkowo położono nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz odnowiono ogrodzenie.

 

 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 16:00 dnia 13.09.2017 do godz. 03:00 dnia 14.09.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak

PCZK w Łęczycy

Jacek Ożadowicz
więcej

Zajęcia w Domu Kultury w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do udziału w zajęciach w roku szkolnym 2017/2018. Oferta placówki zawiera różnorakie zajęcia taneczne, gimnastyczne, muzyczne i plastyczne. Szczegóły znajdują się na plakatach. Zapraszamy!

 

 

więcej

Utrudnienia w ruchu

Dom Kultury w Łęczycy informuje, że z powodu organizacji imprezy ŁĘCZYCA W BARWACH JESIENI w dniu 17 września 2017 w godzinach 8.00-18.00 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek Al. Jana Pawła II pomiędzy ulicami Kilińskiego i Kaliską. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.
więcej

Narodowe Czytanie na Zamku Królewskim w Łęczycy

11 września br. o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Łęczycy odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W akcję włączyli się przedstawiciele łęczyckiego samorządu miejskiego i powiatowego, instytucji kultury oraz łęczyckich szkół. Wybrane fragmenty dramatu odczytali m.in. Starosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski, Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego Krystyna Pawlak, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk oraz Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier.

 

 

więcej

Młodzicy MKLA najlepsi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach

Pierwsze miejsce drużynowo z dorobkiem 49 pkt zajęli młodzicy MKLA Łęczyca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Łodzi. Wyprzedzili RKS Łódź 43 pkt, UKS Domaniewice 35 pkt, MKS Aleksandrów 33 pkt i KKL Kielce 29 pkt. W zawodach wzięło udział trzydzieści pięć zespołów. Indywidualnie młodzi lekkoatleci zdobyli dziesięć medali. Na szczególne wyróżnienie zasłużył zdobywca dwóch medali Krystian Nowakowski. Zwyciężył w skoku o tyczce (3.70 m) i zajął drugie miejsce w skoku wzwyż (174 cm). W obu konkurencjach zdobył kwalifikacje uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski.
więcej

Wszystko o szczepieniach

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że powstała nowa odsłona portalu Szczepienia.info, którego misją jest przekazywanie bezstronnych, obiektywnych informacji na temat szczepionek i szczepień, popartych rzetelną wiedzą, gruntownymi badaniami naukowymi, doświadczeniem i kompetencjami ekspertów.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: intensywne opady deszczu

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1Obszar: województwo łódzkieWażność: od godz. 18:00 dnia 11.09.2017 do godz.14:00 dnia 12.09.2017Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, w wysokości od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 45 mm. Opady przemieszczać się będą z południowego zachodu i południa na północny wschód. Największa intensywność zjawisk przewidywana jest w nocy i rano.Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%Uwagi: Brak
PCZK w ŁęczycyJacek Ożadowicz
więcej

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w bibliotece

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zaprasza chętnych do zabawy z konsolą x-box. Pierwsze zajęcia odbędą się już 15 września 2017r., kolejne w wybrane piątki w godz. 13.30-16.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu: 24 388 11 88 lub pod adresem: bibliotekadzieci@op.pl. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem gier.
więcej

Obchody 78. rocznicy Bitwy nad Bzurą

9 września 2017 roku na Placu T. Kościuszki w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Święto to odbywa się ku czci pamięci tych, którzy w 1939 roku walczyli o niezależną Polskę. W uroczystościach udział wzięli: Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Dyrektor Biura Wojewody Tobiasz Bocheński, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek, przedstawiciele władz powiatu łęczyckiego z Wicestarostą Krystyną Pawlak oraz miasta Łęczycy z Wykonującą zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Moniką Kilar-Błaszczyk na czele.

 

 

więcej

poprzednia 1 2 3   ...   479 480 481 następna wszystkich aktualności: 7210

Przedział czasowy